Lider Animator

Coca-Cola, oficjalny sponsor mistrzostw EURO 2012, ogłasza program „Lider Animator” otwierający szanse na wzmocnienie i rozszerzenie lokalnych inicjatyw sportowych. Rejestracja do programu potrwa do 15 lipca. Najlepsze projekty zostaną wsparte grantami finansowymi z Funduszu Energii Fanów.

Zależy nam, by stwarzać dobre warunki do uprawiania sportu i aktywności fizycznej. Z badań, jakie przeprowadziliśmy wspólnie z TNS OBOP wynika, że jednym z kluczowych elementów pobudzania ludzi do aktywności jest rola lokalnych animatorów sportu. Program „Lider Animator” powstał po to, aby uczyć żyć aktywnie i odpowiedzialnie oraz pomagać w kształtowaniu trwałych prozdrowotnych postaw – mówi Katarzyna Borucka, dyrektor ds. wizerunku firmy, kontaktów zewnętrznych i komunikacji Coca-Coli.

„Lider Animator” skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego i instytucji oświatowych, ale przede wszystkim do lokalnych animatorów organizujących różnego rodzaju zajęcia rekreacyjne, programy szkolne i imprezy sportowe oparte na aktywności fizycznej. Program będzie nagradzał najciekawsze projekty, które mają na celu zachęcać lokalne społeczności do aktywnego życia. Zostaną one uhonorowane grantami przeznaczonymi na realizację nowych przedsięwzięć oraz na rozszerzenie lub kontynuowanie dotychczasowej działalności. Wysokość grantów – od 10 tys. zł do 15 tys. zł – będzie zależała od ilości energii zebranej w Funduszu Energii Fanów, który Coca-Cola uruchomi w ramach swojej kampanii na czas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.
Program oferować będzie także szkolenia, które wzbogacą wiedzę animatorów oraz wyposażą ich w narzędzia ułatwiające realizację podejmowanych przez nich na co dzień działań. Pierwsze 50 osób, które zgłosi się do programu, otrzyma możliwość uczestniczenia w całodniowej sesji szkoleniowej.

Autorzy najlepszych 15 projektów, wybranych przez jury programu, zostaną zaproszeni do Akademii Lidera. Akademia Lidera to okazja do wymiany doświadczeń z innymi osobami, którzy realizują w swoich miejscowościach projekty oparte o sport i aktywność fizyczną, oraz miejsce, gdzie wybrani animatorzy sportu będę mogli dalej pogłębiać swoją wiedzę, uczestnicząc w specjalnie przygotowanych szkoleniach. Akademia będzie także miejscem, gdzie najlepsza 15-tka animatorów osobiście, przed komisją konkursową, zaprezentuje swoje pomysły.

Partnerem programu jest Szkolny Związek Sportowy, a jego patronem – Ministerstwo Sportu i Turystyki. Więcej informacji o Liderze można znaleźć na stronie www.lideranimator.pl.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje