Bach, Vivaldi, Mozart. 6 października

Wyjątkowi artyści i ciekawy repertuar – tak w kilku słowach można opisać „Mistrzowskie Interpretacje”.

6 października w sali Centrum Edukacyjnego im. bł. Jana Pawła II (przy ul. Jana Pawła II 5a) zagra Gliwicka Orkiestra Kameralna pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka, dyrektora artystycznego Filharmonii Śląskiej. Koncert w ramach cyklu „Mistrzowskie Interpretacje” rozpocznie się o godz. 19.00. – Będzie to okazja do wysłuchania wyjątkowych artystów w ciekawym i zróżnicowanym repertuarze – zachęcają organizatorzy.

Solistą wieczoru będzie Krzysztof Śmietana – laureat wielu międzynarodowych konkursów skrzypcowych, w tym C. Flescha w Londynie, J. Thibaud w Paryżu, F. Kreislera w Wiedniu, J. Brahmsa w Hamburgu. Solista i kameralista prowadzi ożywioną działalność koncertową po obu stronach Atlantyku. Jest też bardzo cenionym pedagogiem, często zapraszanym na kursy muzyczne oraz do jury międzynarodowych konkursów. Gra na skrzypcach Nicola Gagliano z Neapolu z pierwszej połowy XVIII wieku.

Podczas koncertu usłyszymy dzieła Gustava Holsta, Johanna Sebastiana Bacha, Henryka Czyża, Antonio Vivaldi’ego, Wolfganga Amadeusza Mozarta. Na imprezę zaprasza miejski samorząd oraz Fundacja Gliwickiej Orkiestry Kameralnej. Bilety są dostępne na www.eventim.pl oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (ul. Dolnych Wałów 3).

 

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje