Największy festiwal filmów dokumentalnych w Amoku

Festiwal filmów dokumentalnych w GliwicachOd 11 do 20 maja prawdziwa gratka dla fanów filmowych dokumentów. Już 9 edycja
, czyli największa takie międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce, zagości również w Gliwicach. Choć pogoda za oknami wyśmienita to naprawdę warto wybrać się do kina Amok na kilka ciekawych produkcji.

9.PLANETE+ DOC FILM FESTIWAL to jeden z najważniejszych festiwali kina dokumentalnego w Europie, nagrodzony przez Polski Instytut Sztuki Filmowej jako najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce. Świadczą o tym nie tylko tłumnie przybywający do festiwalowych kin miłośnicy filmów dokumentalnych, ale także liczby. Impreza, która z roku na rok, zbiera coraz to większą rzeszę widzów, bo z zaledwie 4500 osób jakie odwiedziły festiwal, teraz urosła do ponad 30.000 uczestników. W Gliwicach będzie można zobaczyć takie tytuły jak „Miliard szczęśliwych ludzi”, „Zurbanizowani”, „kontrowersyjny politycznie „Pocałunek Putina”, „Bert Stern – prawdziwy szaleniec” czy choćby „Wodne dzieci” i „Pułapki rozwoju”. Największymi szczęśliwcami i tak będą mieszkańcy Warszawy oraz Wrocławia gdyż tam będzie o wiele większa gama filmów do zobaczenia, nie wspominając o możliwości wybrania przez widzów filmu który otrzyma nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

Choć boli nas to bardziej to i tak warto się cieszyć z tego, że takie wydarzenie i u nas zagości bo nie we wszystkich miastach Polski będzie tak samo. Ciekawostką jest też to iż organizowany jest on równolegle też po drugiej stronie globu, w Sudanie, w najmłodszej stolicy świata – Dżubie. Mieszkańcy Sudanu Południowego obejrzą kilkanaście najnowszych filmów dokumentalnych. Filmem który otworzy „PLANETE+ DOC w Południowym Sudanie” w sobotę 12 maja będzie „Sprawiedliwość na sprzedaż”. Publiczność w Polsce i Sudanie Południowym obejrzy go jednocześnie. Więcej takich inicjatyw. 

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje