Niezwykła wystawa berlińskiego portrecisty

Gregor Laubsch, wybitny berliński portrecista, do tej pory był znany w Polsce przede wszystkim uczestnikom warsztatów fotograficznych, które prowadził.
Jego zdjęcia pojawiały się również na okładkach magazynów lajfstajlowych i fotograficznych.

Pierwsza w naszym kraju wystawa prac artysty  zatytułowana AUTO/PORTRET otwarta zostanie 30 marca w Gliwicach. 

Laubsch to znamienity portrecista. Jego prace nagradzane były wielokrotnie na międzynarodowych konkursach. Jak sam o sobie mówi, jest fotografem z zamiłowania, z wykształcenia natomiast jest technikiem budownictwa. Urodził się w Polsce, ale od ponad dwudziestu lat mieszka w Berlinie. Z fotografią Gregor po raz pierwszy zetknął się w dzieciństwie, w swoim rodzinnym domu. Jego ojciec często robił zdjęcia członkom rodziny, więc niejako naturalną koleją rzeczy było, iż pewnego dnia  on sam jeszcze jako dziecko sięgnął po aparat. 

Artysta rozpoczął przygodę z fotografią od portretu, i można powiedzieć, że pozostał mu wierny, skupiając się na doskonaleniu warsztatu. Uważa, iż to portret daje mu największe możliwości wyrazu. Ludzka twarz jest nośnikiem wszystkich emocji, stanowi nieograniczone pole  pracy dla fotografa, nie wymaga prawie żadnych dodatkowych środków, by pokazać to co najistotniejsze.

Gregor Laubsch fotografuje zarówno analogowo jak i cyfrowo: uważa obie te techniki za równoprawne, wzajemnie się uzupełniające, ale niemożliwe do porównania jak grafika i malarstwo. To co uważa za najważniejsze w fotografowaniu, to próba uchwycenie zarówno cech danej osoby jak i emocji, które stara się z niej wydobyć. Jak mówi o fotografii: jest dla mnie sposobem na pokazanie mojego pojęcia piękna, wypracowanej przeze mnie estetyki, stylu. Chociaż moja fotografia może być uznana za statyczną, na zdjęciach staram się pokazać emocje, magię chwili, spojrzenia, często traconą na rzecz karykaturalnie powyginanego ciała i przerysowanej mimiki. Fotografuję osoby, a nie stylizacje.

Ponieważ wystawa w gliwickiej Galerii ART-STUDIO to pierwsza w Polsce okazja do obejrzenia prac Gregora Laubscha, dlatego autor zdecydował się pokazać je w kilku grupach tematycznych. Obok autoportretów będziemy mogli zobaczyć również akty, zdjęcia z cyklu Woman, Man oraz portrety dzieci. Na wernisaż w dniu 30 marca o godz. 18.00 (ul. Kaczyniec 26) zaprasza właściciel Galerii Leszek Słabicki. Ekspozycję będzie można oglądać  do 20  kwietnia br.

 

Gregor Laubsch AUTO/PORTRET
Wernisaż 30.03. godz. 18.00, Galeria Art-Studio ul. Kaczyniec 26
Wystawa czynna do 20.04 br.

mt_gallery:berlinczyk 

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje