Poznaj program Industriady 2012!

Industriada Dzisiaj w GliwicachJuż teraz warto zarezerwować sobie ostatnią sobotę czerwca, aby w doskonałej atmosferze zwiedzić Szlak Zabytków Techniki. Na chętnych czeka wiele atrakcji i okazji do zabawy.

W Gliwicach warto odwiedzić Oddział Odlewnictwa Artystycznego przy ul. Bojkowskiej 37, gdzie od 10.00-18.00 można podziwiać artystyczne odlewy z żeliwa i brązu oraz wystawę „Design Zakontenerowany”. Kiedy już nacieszymy oczy m.in. wyrobami Królewskiej Odlewni Żeliw i poznamy najnowsze designowe trendy, możemy udać się pod gliwicką Radiostację.

Tam w ramach Extreme Project Industriada, organizatorzy przygotowali pięć sekcji. W części Extreme zobaczymy pokazy ekstremalnych dyscyplin sportowych. W sekcji artystycznej odbędą się warsztaty twórcze, takie jak Dj-ing czy taniec nowoczesny. W dziale filmowym, jak sama nazwa mówi, zobaczymy pokaz filmowy, a w muzycznej wystąpią Mofoplan, Bas Tajpan, Miuosh i Textyl – koncerty rozpoczną się od 17.30. Natomiast w części historycznej, będzie można posłuchać wykładu na temat turystyki industrialnej i historii regionu.

Zwiedzający będą mogli walczyć o nagrodę specjalną – Złoty Kwant. W konkurencji przygotowanej przez Discovery Channel, specjalne bramki ”obliczą” ilość energii uwolnionej w Chorzowie, Zabrzu, Częstochowie i oczywiście w Gliwicach.

Organizator:Miasto Gliwice

Wspierają: Muzeum w Gliwicach i PWiK Sp. z o.o

 mt_gallery:industriada

 (fot. www.industriada.pl)

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje