Tomasz Rubaj z Aeroklubu Gliwice Mistrzem Polski!

Szybowcowe Mistrzostwa Polski odbyły się 6 maja na lotnisku Rudniki Aeroklubu Częstochowskiego. W klasie 18 m zwyciężył reprezentant Aeroklubu Gliwice – Tomasz Rubaj, a jego klubowy kolega Radosław Krajewski zdobył srebrny medal w klasie Klub B.

 

Pogoda nieźle pomieszała w tabeli wyników V Szybowcowych Mistrzostw Polski w klasie 18-metrowej. Przez złe warunki atmosferyczne na lotnisko doleciało jedynie pięciu pilotów. Gliwiczanin jako jeden z nielicznych ukończył ostatnią konkurencje, w której okazał się najlepszy i awansował z 4 miejsca na pozycję lidera. Tym samym zwyciężył on całe zawody i zdobył kolejny tytuł Mistrza Polski.

– Udało mi się wygrać, ale pogoda mocno namieszała. Ja doleciałem, ale nie sądziłem, że aż tak wielu zawodników wyląduje w polu. Gdyby więcej pilotów doleciało, trudniej byłoby zdobyć mistrzowski tytuł – komentował po ostatniej konkurencji. – Na zawodach latało mi się dosyć źle. Psuł mi się szybowiec. W najlepszą pogodę leciałem z jednym skrzydłem pełnym wody, a z drugim pustym, bo zepsuł się zawór i cała woda wylała się. Przez to szybowiec był kiepsko wyważony i słabo leciał. Najwięcej straciłem w konkurencji, kiedy pogoda była najlepsza – powiedział aktualny szybowcowy mistrz Polski w klasie 18-metrowej. 

Niedzielną konkurencję w Krajowych Zawodach Szybowcowych w klasie Klub B odwołano. W łącznej klasyfikacji tych zawodów najlepszy okazał się Marian Mitka z Aeroklubu Śląskiego. Drugie miejsce zajął Radosław Krajewski (Aeroklub Gliwicki).

foto: lotniczpolska.pl

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje