VIII Konkurs Czytelniczy Książki Mówionej

Konkurs Książki MówionejDo 31 sierpnia trwają eliminacje do VIII Miejskiego Konkursu Czytelniczego Książki Mówionej organizowanego w Gliwicach.

Wszyscy kochamy czytać książki, niech nikt się nie ważny nawet podważać tych słów, dlatego musimy pamiętać, że są wśród nas też tacy co ich czytać nie mogą. Dlatego też Gliwickie Koło Polskiego Związku Niewidomych wraz z Miejska Biblioteką Publiczną od lat już organizuje konkurs, który ma pomagać w poznawaniu książek także tych, którzy nie widzą.  Finał tegorocznej rywalizacji odbędzie się w październiku.

Zadaniem uczestników jest poznanie treści dwóch książek, a następnie – podczas eliminacji, półfinału i finału – udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania jurorów. Tym razem wybrano dla nich dwie obowiązkowe lektury – cykl „Trylogia ukraińska” (tj. „Imię twoje”, „Powrót do Lwowa”, „Dwie miłości”) Marii Nurowskiej oraz „Dziewczynę z pomarańczami” Josteina Gaardera. Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 sierpnia w biurze gliwickiego koła PZN pod numerem telefonu 32/231-37-16 lub bezpośrednio w siedzibie przy ul. Zwycięstwa 1/2 (we wtorki i czwartki w godz. od 14.00 do17.00). Zapisy prowadzi również Wypożyczalnia Muzyczna w godzinach pracy placówki (kontakt telefoniczny pod numerem 32/232-13-33). Osobiście uważam, że tytuły te są dosyć wymagające ale też są to wspaniałe lektury. Życzymy powodzenia.

Jan Mazurkiewicz

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje