Rozboje, kradzieże, oszustwa. Zatrzymali 11 przestępców

W czasie minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu zatrzymali 11 przestępców.

Ujęto też 5 poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, w tym 2 listami gończymi. Dzisiaj zapadną decyzje dotyczące ich dalszych losów. W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub po pościgu bezpośrednim znaleźli się sprawcy zuchwałej kradzieży, rozboju, bójki, oszustwa i kierowania gróźb karalnych. 

Funkcjonariusze zorganizowali zasadzkę na złodzieja złotych łańcuszków. Dzięki temu ujęli 18-latka, który okradł starszą Panią. Dosłownie parę minut później wpadł także jego 17-letni wspólnik. Policjanci znaleźli przy podejrzanych złoty łańcuszek z medalikiem, skradziony kobiecie. Sprawa należy do rozwojowych. Nastoletni złodzieje trafili do policyjnej izby zatrzymań. 

W sobotę mundurowi zatrzymali 20-latka, który na ul. Mielęckiego napadł i pobił 32-letniego gliwiczanina. Po północy z soboty na niedzielę zatrzymali również 19-latka, który prowadził samochód wbrew sądowemu zakazowi. Ujęto również trzy osoby w wieku od 23 do 25 lat, które sprzedawały narkotyki. Wszystkie wspomniane osoby posiadają status podejrzanych o popełnienie przestępstw. W najbliższym czasie staną przed sądami i usłyszą wyroki.

 

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje