Zrób „prawko” w ramach funduszu pracy

Wraz ze zbliżającymi się zmianami w egzaminach na prawo jazdy rośnie liczba kursantów.

Szkoły nauki jazdy już pękają w szwach, a chętnych będzie coraz więcej. Tymczasem w Powiatowym Urzędzie Pracy ogłoszono dodatkowy nabór na szkolenia nauki jazdy kat. B i C. Środki na ten cel pochodzą z Funduszu Pracy.

Oba kursy są adresowane przede wszystkim do osób bezrobotnych, zamieszkałych na terenie powiatu gliwickiego, chcących podwyższyć swoje kwalifikacje. W przypadku kursu na kategorię C, wszyscy chętni muszą posiadać prawo jazdy kategorii B.  Zgłoszenia można składać od jutra (25.09.2012) w CAZ (pok. 007 I 008) w godzinach 8.00 – 14.30.

Przypominamy jakie zmiany czekają na ubiegających się o prawo jazdy w 2013 roku.
1. Osoby, które uzyskały prawo jazdy kat. B po raz pierwszy, będzie obowiązywać dwu letni okres próbny.

2. Między czwartym, a ósmym tygodniem od otrzymania prawa jazdy kierowca będzie zobowiązany odbyć kurs dokształcający w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego za dodatkową opłatą.

3. Kierowca będzie również zobowiązany odbyć praktyczne szkolenie w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym prowadzone przez ośrodki doskonalenia techniki jazdy za dodatkową opłatą.

4. W okresie próbnym przez pierwsze osiem miesięcy, kierowca może kierować wyłącznie pojazdem oznakowanym z tyłu i przodu tak zwanym ”zielonym listkiem”.

5. Przed upływem ósmego miesiąca, kierującemu zabrania się przekraczania prędkości 50 km/h na obszarze zabudowanym, 80 km/h poza obszarem zabudowanym oraz 100 km/h na autostradzie i drodze ekspresowej dwujezdniowej.

6. W okresie próbnym kierującemu zabrania się podejmowania pracy zarobkowej w charakterze kierowcy pojazdu określonego w prawie jazdy kategorii B.

7. W okresie próbnym zabrania się również osobistego wykonywania działalności gospodarczej polegającej na kierowaniu pojazdem określonym dla prawa jazdy kategorii B.

8. Jeśli w ciągu okresu próbnego kierowca popełni 2 wykroczenia stwierdzone mandatami lub prawomocnymi wyrokami sądu, okres próbny zostaje wydłużony o kolejne 2 lata. 

 

Media Społecznościowe

0FaniLubię
3,912ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Nowe informacje